iba - forum dla wszystkich otaku.

manga, anime, japonia. ibaa.!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-03-20 16:13:17

Sakura_Otori

Kolekcjoner postów

Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2009-02-15
Posty: 142
Punktów :   
Mój wiek.: 16 lat ^^
Moje Hobby.: Japonia (i wzystko jasne xD)
ulubione tytuły M & A...: Beyblade!!! ^^
WWW

Wolf's Rain

Oglądał ktoś? Przytczę tutaj recenzję z Wikipedii tak dla zrozumienia... a później moje odczucia po obejrzeniu tego anime ... o zgrozo.... xD

Ponura rzeczywistość 200 lat po bliżej nieokreślonej katastrofie. Ludzie wiodą podłe życie w nielicznych miastach. Próżno tutaj szukać dzikich zwierząt – lasy są spalone, a one same zdziesiątkowane. Panuje skrajny klimat – od upalnych pustynnych piasków, po mroźne śnieżne lodowce. W tej szarej rzeczywistości wiele dawnych wspomnień zostało uznanych za legendy podsycane przeczuciem o zbliżającym się końcu świata. Jedna z tych legend jest opisana w zakazanej Księżycowej Księdze. Mówi, że gdy nadejdzie koniec świata, otworzą się bramy Raju, jednak tylko wilki będą wiedziały gdzie on się znajduje.

W takich realiach osadzona jest historia Wolf's Rain. Biały wilk – Kiba – dochodzi do miasta. Wilcza duma nie pozwala mu na zniżanie się do poziomu ludzi i przybierania ich postaci, więc kroczy zuchwale przez miasto, rzucając się w oczy. Natrafia na Quenta i jego suczkę Blue, zostaje postrzelony i zabrany do głównego laboratorium w mieście. Tam spotyka wilka Hige, któremu udaje się go nakłonić do zmiany postaci. Razem uciekają z laboratorium, napotykając po drodze arystokratę Darcię z Córką Kwiatu. Potem przypadkiem spotykają nieporadnego, młodego wilka Toboe, który postanawia przyłączyć się do nich. Na koniec odnajdują szarego wilka Tsume, z którym Kiba miał wcześniej utarczkę. Po ostrej i krótkiej wymianie zdań, wszyscy razem uciekają pod gradem ludzkich kul z miasta i wyruszają w podróż do Raju.

Z losami wilków oraz Córki Kwiatu splatają się losy także innych bohaterów. Poznajemy Cher Degre i jej byłego męża inspektora Hubba Lebowskiego. Ona ma obsesję na punkcie Chezy, on nie wierzy w wilki. Kiedyś byli szczęśliwym małżeństwem, jednak praca naukowa całkowicie pochłonęła Cher, co doprowadziło do rozwodu. Wydawałoby się, że osoby o tak różnych osobowościach nie mogą już być razem. Kiba i reszta niejednokrotnie spotykają podczas swojej wędrówki Quenta Yaidena ze swoją suczką Blue, który obrał sobie za życiowy cel wybicie wilków co do sztuki, w ramach zemsty za swoich rodziców.

I teraz ja... anime... przecudowne dla ludzi kochających mocne wrażenia itp. Oglądałam całe... zmusiłam się... Jeżeli sądzicie, że np. Elfen Lied było mocne... choć nie wiem, bo jeszcze nie oglądałam to Wolf's Rain wyda sie wam przegięte...

Wszystko byłoby ok gdyby to byliby ludzie, ale to są zwierzęta... Sceny walki są tak bardzo realistyczne, że aż w pewnych momentach po prostu nie mogłam patrzeć.
Jest to chyba jedyne anime na którym ryczałam jak idiotka choć to zupełnie nie w moim stylu, ale przyznaję się - łapie za serce na tyle, że nawet nie wiesz kiedy zaczynasz ryczeć i przeżywać to wszystko z bohaterami <w wilczej postaci> Kiedy jeden chwyta za futro drugiego, krew sie leje itd... szczególnie to widoczne jest u Kiby, ponieważ ma on nieskazitelnie białe futro... Kiedy to oglądasz... czujesz ten ból... tak mocno cię to chwyta za serce, że czasem obiecywałam sobie, ze nie obejrzę kolejnego odcinka... a jednak, za każdym razem to robiłam...

Podsumowując, bo już mi się płakać chce jak sobie to wszystko przypominam. Anime jest wprost niesamowite!! Szczególnie sceny walki... Jeszcze raz napiszę... anime fantastyczne i serdecznie polecam! ^^ Naprawdę... z mało jakim anime wszystko przezywałam tak jak z tym... xD Obejrzyjcie i czekam na wasze odczucia tutaj w tym wątku xD

P.S Dodaję teledysk... <bez cenzury... dla wrażliwych ... no nie radzę bo końcowe sceny mocno dają po oczach>
http://www.youtube.com/watch?v=Xk8BXfrGXqI

... no i jeszcze opis bohaterów ^^ A jak xD
    * Kiba (Kieł) – biały wilk o złotych oczach. Czasem zdarza mu się działać zbyt pochopnie, ponieważ najpierw słucha serca, a potem rozumu. Gdy był mały, las, w którym się urodził spłonął, a wraz z nim wszyscy jego krewni. Zostaje znaleziony i wychowany przez szamana. Na początku wilcza duma nie pozwala mu na przybieranie ludzkiej postaci, lecz później zdaje sobie sprawę z tego, że jest to niezbędne, by przeżyć. To on został wybrany do odnalezienia Chezy i otworzenia bram Raju.
    * Hige (Wąsik) – bury, puszysty wilk z obrożą z wygrawerowanym "X". Ma ja bo sprzedal sie dla Jagary. Po spotkaniu Kiby postanawia udać się z nim do Raju, lecz nie okazuje takiego zapału. Ma najlepszy zmysł węchu ze wszystkich wilków w grupie. Podoba mu się Blue.
    * Tsume (Pazur) – szary wilk z blizną w kształcie X na piersi. Nie okazuje swoich uczuć i udaje że wszystko jest mu obojętne. Na początku nie wierzył w istnienie Raju.
    * Toboe (Wycie) – rudy młody wilk z bransoletą na przedniej prawej łapie. Mieszkał ze starą kobietą, która się nim opiekowała. To właśnie od niej dostał bransoletę. Po jej śmierci przyłącza się do Kiby, aby szukać Raju. Toboe jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi i walczy tylko gdy jest to konieczne i aby chronić przyjaciół.
    * Cheza – dziewczyna zrodzona z Księżycowego Kwiatu. Jest potrzebna wilkom do otworzenia bram Raju. Potrafi wprawiać wilki w kojący sen poprzez swój śpiew lub dotyk.
    * Blue (Niebieska) – niebieskooka suczka towarzysząca Quentowi. Po spotkaniu z Chezą budzi się w niej jej dotychczas uśpiona wilcza natura. Jest wyjątkowo bliska dla Hige.
    * Quent Yaiden – szeryf z Curious nienawidzący wilków, ponieważ uważa, że wilki zabiły jego rodzinę.
    * Cher Degre – doktor badająca Chezę na zlecenie lorda Oakuma
    * Hubb Lebowski – ex mąż Cher, jest inspektorem i ma uczulenie na sierść
    * Darcia III – arystokrata, jego dziadek stworzył Chezę, posiada wilcze oko
    * Harmona – ukochana Darcii, siostra Jagary, zapadła na Rajską Chorobę
    * Jagara – siostra Harmony rezydująca w Wiecznym Mieście; jest zakochana w Darcii. Jagara próbowała, za pomocą Chezy, otworzyć Raj dla arystokratów, lecz próba ta zakończyła się niepowodzeniem, a ona sama została zabita przez Darcię.
    * Oakum – lord, który wykradł Chezę i zlecił nad nią badania


"(...)Udawanie kogoś innego może uratować mnie przed samym sobą (...)" - Linkin Park "Leave Out All The Rest" - przetłumaczony fragment z tekstowo.pl xD

Offline

 

#2 2009-06-07 11:04:19

reichan

Kolekcjoner postów

1250130
Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 131
Punktów :   
Mój wiek.: 13
Moje Hobby.: Dżapaniaa ^-^

Re: Wolf's Rain

Nie oglądałam, ale postaram się obejrzeć jak dokończe :
Vampire Knight
Rosario+Vampire
Maria+Holic
Rozen Maiden
i jakieś koleżanka mi kazała obejrzeć zapomniałam tytułu xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.astrayah.pun.pl www.88dhs-czarne-lapy.pun.pl www.matfiznorwid.pun.pl www.pika-forum.pun.pl www.newunion.pun.pl